Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

laupäev, august 12, 2017

Õrn ja lihtne...

...ja nii armas ja puhas. Jah, need lihtõielised roosid. Isegi pisut tähelepandamatud, just kaugemalt. Aga lähemale minnes võib märgata nende erilist armsust, habrast tugevust.


`Sally Holmes`
Mul oli neid kaks, aga seda talve üks üle ei elanud. Kuigi olen nad ikka sobivasse sügavusse istutanud, ja ka talvekate oli, ei teagi, miks nii läks. Loodan uue soetada.


`Jaqueline Du Pre`

Mäletan kui kord ühel pildil tema imelisi õisi nägin, siis soovisin, et ta ka meile jõuaks. Nüüd siis on neid kaks. Piltidel on näha väikeseid toonimuutusi, eriti südamikus. Nooremad õied siis ülal ja vanemana all pildil.


Vanem  meenutab pisut `Sweet Pretty`õit, ainult roosat tooni kroonlehtedel ei ole. Südamik on aga üsna sarnane.


August on käes. Liiliad on avanemas ja floksidki.


OT hübriidliilia `Pretty Woman`
Liiliad on üsna madalad sel aastal. Õied samas suured ja lopsakad.


OT hübriidliilia `Flashpoint`


Hetkel nimetu.


Koosluses.


Nüüd siis mõned tokkroosidega vaated.  Algul tundus, et ka nemad on sel aastal üsna madalad, aga pole viga. 


No kuidagi ei raatsi neid vähendada.


Jaapani ülane ka paljuneb. Tore.


Sama teeb ka angervaks Filipendula


Lõpuks üks aiasõber ka. Päevapaabusilm ja `Annabelle`

Õnneks sadas meil vahepeal ka vihma. Taimede olukord paranes. Isegi muru on  jälle rohelisem. Muidugi alati kaasneb vihmaga ka teatud kaos. Näitkes Ritausma, kes oli pikalt ja imekaunina õitsenud, muutus kohe. Tema õitele vihm ei meeldi kohe üldse. Ja ka kastik, mis mererannapeenras kasvab , sai räsitud. Aga no mis teha, samas maa oli ülikuiv ja vajas jootmist. Köögiviljapeenrad on üsna saagikad. Näiteks kurke olen juba pea 20 liitrit sisse teinud. Samas vaarikad on peale eelmise aasta meeletut saaki hästi kribud ja ussitanud, kuigi kevadel sain vaarikaaluse korralikult puhtaks tehtud, kobestatud ja sõnnikutki sai sinna lisatud. Ju see kuiv neile ikka ei meeldinud, mis sel suvel terve juuni-juuli siin valitses. 
Puhkus on läbi ja on väga palju vaja tööga seotult ettevalmistusi teha, seega aeda jõuab jälle vähe. Oleks vaja mõningaid uusi taimi istutada, samas on mul pikk nimekiri neist, keda ümber istutada ja keda jagada. Loodan, et tasapisi saab seda ka teha. Suuremaid rajamisi ette võtta kahjuks ikka ei saa. Samas rõõmu on aiast vaatamata sellele. Kaunist suve jätku kõigile!


Rõõmu ja rahu!
8 kommentaari:

 1. Miks Sa peaksid tokkroose vähendama? Ma oleks õnnelik, kui mul neid lõpuks nii palju koos oleks, praegu on mul vaid 5 taime. Ja nad on Sul nii tihedalt koos, kas nad on ise sedasi külvanud? Ja mida Sa nendega sügisel teed, kas lõikad maha?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ikka külvavad ise jah, osa olen ka kasvatanud seemnest, et värve veidi varieerida. Muidugi nad muutuvad ka ise, tundub. Aga miks vähendama peaksin, olen ka varem kirjutanud, et meil neil see roostehaigus neil, millest ei saa lahti. Männid ümberringi ja need pidid olema vaheperemehed. Kui lähedalt vaadata, siis näeb seda koledust....lehed korjan küll ära, aga varred on ka. Ja seepärast siis heitlen. Tegelikult istutasingi sinna suurde tokkroosipeenrasse juba roose, et asendada. Aga ikka ei raatsi veel vähendada. Aga muidu nii ja naa, vahel lõikan ära ja vahel ei lõika, kuidas kunagi. Viimane aasta oen lõiganud, et vähendada seda roostet, aga see pole aidanud. Mul ei ole võimalik mulda ümber vahetada. Kui siis püüan neid toita, meil selles peenras üsna kruusane. Eks näeb, mis edasi. Päris loobuda nagunii ei raatsi...

   Kustuta
 2. Mina ka ei raatsiks, nii ilus on see tokkroosipeenar

  VastaKustuta
 3. Minu kommentaari oled juba ise pealkirja kirjutanud. Imearmas! Tokkroosid!

  VastaKustuta
 4. I've never grown lilies before, and tiger lilies - the orange ones - are native to our area. Your roses are so pretty, but the hollyhocks! You've got some wonderful photos of them here - they look so healthy!

  VastaKustuta