Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

pühapäev, august 17, 2014

Raudrohu rännakud

...pildis.

Elas kord raudrohi. No selline valge. Ta pidas end üsna tavaliseks, sest tavaliselt mindi temast mööda ja oldi harjunud, et ta üsna tavalistes kohtades ja tavaliselt kasvab. Kord piilus ta ühte õue ja  kõndis vaikselt läbi selle. Vahel väsis ja istus, mõni koht tundus üsna mõnusalt avar. Tore oli ka mõne värvilisema ja vist mitte tavalise elanikuga juttu rääkida. Märkamatult möödus suvi. Raudrohu pea oli vaikselt nagu iga suve lõpus veidi halliks läinud ja pärast seda kirevat ja vestlusterohket suve tundis ta, et ei jaksa väga kaugele enam minna. Pealegi avastas ta, et keegi ei aja teda ka minema. Pigem kuulis ta aegajalt rõõmuhüüdeid, et "näe raudrohi siia tulnud". Möödus sügis, talv ja kevadki. Viimase lõpus ärkas ta ja silmitses ümbritsevat.
Igal pool silmas ta tuttavaid raudrohulisi. Mitte küll enda moodi valgeid, vaid roosasid ja isegi punakaid. Ootamatult vaatas ta ühel hilisuve päeval tõtt ka kollase raudrohuga. Nägemisrõõm oli piiritu. Sellelgi suvel jätkus juttu kauemaks ja märkamatult hakkas pea jälle halliks minema. Raudrohi tundis, et ka selle talve veedab ta nähtavasti samas paigas. Vahepeal leidis meie rändaja aega teha ka mõned sõbrapildid ja nüüd ta meile neid ka näitab. Head vaatamist ja kaasa rändamist.


"Kui jaapani enelas ei oleks enelas, siis võiks ta ka vabalt raudrohi olla" mõtiskles ta...." Ah teie olete monarda. Ja tõesti, teist tehakse samuti teed?!"....." Teil on väga kaunid suured silmad, jaapani ülane"...Vahepeal imetles raudrohi liblikate lendu siilkübaral. Äkki silmas ta mingit suurt valget palli...Tutvudes tõdes ta, et uuel tuttaval on väga kaunis nimi `Annabelle`.Floksiperre sattudes avastas ta, et see perekond on nii suur, et ühe suvega ta kõigiga tutvust teha lähemalt ei jõudnud......näiteks sai ta teada, et see kaunite silmadega floks seal sauna juures on ` Bright Eyes`......ja seal oli üks floks, valge nagu rändaja ise.

Kui raudrohi vahel seltskonnast ära väsis ja istus, vaatles ta rõõmuga aiaelanikke ja nende külalisi....Buddleia sõbraga....Malva lauguga....


Mõned elanikud olid kohe väga sportlikud. Nagu näiteks elulõng `Paul Farges`

Sel aastal kohtas ta valget lillhernest, uustulnukat ja raudrohi tabas end äkki teadmiselt, et ta ise ei olegi enam tavaline rändaja, vaid oma kodu leidnud aiaelanik.

Aeg-ajalt peab ta küll mõnest kohast end koomale tõmbama, aga see raudrohtu ei häiri. Ongi võimalus jälle uutega tuttavaks saada ja veidi sõbralikku lillejuttu ajada.
Need olid  mõned hetked ja sõbrad raudrohu elust. Eks neid sõpru on olnud näha eelnevateski postitustes ja kindlasti näeme neid ka järgnevates...Rõõmu ja rahu!
13 kommentaari:

 1. nii armas, et raudrohul sedasi kodu õnnestus leida ja nii ilus ja põnev kodu, kunagi tahaks koos raudrohuga isegi seal ringi rännata :)

  VastaKustuta
 2. Väga armas lugu ja ilusad pildid, minu aias rändab raudrohi muru sees :)

  VastaKustuta
 3. Nii ilus-armas-soe see raudrohu rännakulugu koos teel nähtuga.

  VastaKustuta
 4. Meil rändab raudrohi ka iseseisvalt murus ringi, just paar päeva tagasi avastasin, et siinkandis tavalisele valgele on seltsiks tekkinud ka roosa, ilmselt seemned mingite teiste taimedega saabunud. Nad on ilusad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Looduslikult esineb Eestis ka roosakates toonides raudrohtusid. Olen neid kohanud mitmel pool, muuhulgas paepealsetel niitudel.

   Kustuta
 5. Oh kui kena! Mulle hinglähedased taimed ja kooslused. Mõni pilt kui mu oma aiast! :-)
  Raudrohi mõlgub ka mul mõtteis, et panna teda kokku õhuliste kõrrelistega. Aga need mõtted vajavad veel teostamist. Seni korjan teda tee jaoks kraaviservalt ja heinamaalt.

  VastaKustuta
 6. Ma arvasin algul, et nüüd tuleb jutt mitmevärviliste raudrohtude kollektsioonist ;) Aga hoopis selline armas rännulugu oli.

  VastaKustuta
 7. Hästi tore rännak !

  VastaKustuta
 8. Mis tore lugu, aitäh!
  Ma ise olen hädas raudrohtudega - nad meeldivad mulle küll, aga sobilikku heinamaad ei ole ja peenras kipuvad liialt rändama ja sealjuures ebamugavalt pikaks venima ja lamanduma.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Eks meilgi "väsib" ta vahest ära ja vahel tuleb teda koomale tõmmata, aga tore ikkagi :)

   Kustuta
 9. Aitäh kõigile heade sõnade eest. Andsin need raudrohule edasi. :) Tore on teiega rõõme jagada.

  VastaKustuta