Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

reede, september 07, 2012

Kübarad ja...

septembrililled. Muidugi kosmosed. Ja teised ja kargus ja värvid.

Kübarate vestlus...

punane päevakübar ehk punane siilkübar Echinacea purpurea
särav päevakübar Rudbeckia fulgida 'Goldsturm'. 


 Sõbralikult  koos hariliku raudrohuga 
lõhislehine päevakübar `Goldball` Rudbeckia lacinata.

Juba ammu sain aru, et mis taluõu see on kus ei ole neid kauneid kübarapalle. Ja tore et on sõbrad, kes sulle neid soovitavaid õue toovad. Aitäh!

Nüüd siis saan näidata ka meie esimesi kosmoseseid.
Siin on algus. Loodan et kunagi on ka valgeid. Neid mul praegu ei ole. Ja oli ikka ka tegu et neid päris tavalisi kosmoseid , no seemneid ikka, leida. Sortide seemneid oli küll, aga lihtsaid, neid vanu, teate küll...
Isegi nemad, vabandust, tunduvad mulle kuidagi uhked. Mitte et uhke kuidagi halb oleks, lihtsalt meie õue kontekstis. Ilusad on nad ju muidugi. Mingi kujutelm on mul,et peaks olema veel lihtsamaid. Aga võib-olla neid ka pole. Mul ju neid enne pole ka aias olnud, väävelkollaseid sordikosmosed välja arvatud.
rõõmsad ja õrnad Vahele veidi jälle tokkroose, samuti õrnade pilkudega.


Sügise poole mineku lilled. Soojad ja sügavad.
Krüsanteemid. Ühe kübaraga.


Oh kui rõõmus ma olen, et sel aastal on meil siis siin ümberringi üsna palju lillherne hõrku hõngu. Kahju et postitusse ei saa manusega lisada :)
Üsna hästi on nad kasvanud ka. Ja pean ütlema, et kahelehe faasis võrsete kärpimine mõjus kah soodsalt. Hargnemine ja õitsemine on olnud rikkalikud.
See ka tore kui lilli on juba nii palju, et jagub ka endale ja teistele, ehk siis seekord sai tütar esimesel koolipäeval ka kooli kimbu kaasa. Väike päike
http://www.youtube.com/watch?v=Qb9aGEkM4Qs


Lobeeliad. Armsad pisid.


Vastu sügist siis paar üllatusõit ka uutelt. Lõhav kuslapuu Lonicera caprifolium `Inga`. Nii tore et ära nägin.
Aitäh, ema! Imelised, õrnad ja see värv!Kiire aeg on, taimede juurde peaaegu ei jõua. Tööl on jälle igaseptembrine sisseelamisaeg. Koolis tuleb kuu aja pärast maastikuehituse lõpueksam. On üsna palju mõtteid, mida tuleval suvel aias teha, eks neist edaspidi. Varsti jälle ühest ehitusest, mis suvel aeda tehtud sai.
Õunad on valmimas, maasikad ootavd juba uut rohimist ja nii läheb. 
On sügise poole mineku aeg, see aeg...ja mulle ikka meeldib :) ( vt. kunagist postitust rubriigist :luuletused) 
Ja kui Sulle päris ei meeldi see aeg, siis võib-olla meeldib sulle selles postituses olev muusikaviide ja see ....väike päike.


Seniks

Päikest! 3 kommentaari:

 1. Mulle meeldib sügis. Ta on nii tark, küps ja väärikas. Ta värvid on nii soojad, et neis võiks kümmelda. Seda sära ja kirkust on ka Sinu imelistes lihtsates lilledes.

  Aga koolilapsele vajalikuks hetkeks- head põrumist!

  VastaKustuta
 2. Kui Sa otsid vanu taluaialilli, siis minu käest võid üht koma teist saada. Mul õnnestus vana aia sisu enamjaolt säilitada

  VastaKustuta
 3. Aitäh Muhedik.:). Isehakanud lillekasvataja, aitäh pakkumast. Tundub, et enamus "vanu" lilli tõesti meile sobib, osa olen juba ka saanud, aga kui teaks, mida Sul leidub....küll oleks tore, võtaks kindlasti pakkumise vastu:)

  VastaKustuta