Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

laupäev, juuli 14, 2018

Roos on roos...

ja muid mustreid juulikuisest aiast.
         Olen nüüd jõudnud aeda rohkem. Kõike veel "üle käinud" pole, aga ühtteist siiski jõudnud korrastada. Suure õhinaga sain selja veidi haigeks, seega pean praegu paraku veidi pausi pidama.        
         Rõõmustav kohtumine. Mandrile, järjekordsele aalujate kokkutulekule, mina taas ei saanud, seetõttu olen eriti tänulik, et Tii ja A. ja Tiia siia jõudsid, ehk siis meil oli nagu minikokkutulek. Sai meie paljus isekulgevat aeda vaadeldud ja niisama vesteldud - oli tore aeg koos sõpradega ja oluline, et oli aega! Mitmed uued taimekesed jõudsid ka siia ja ootavad maha istutamist. Suur tänu saatjatele!
          Kuum ja kuiv periood on. Ühest küljest hea, eriti kui mesilastele mõelda. Pärnad läksid õitsema - oh seda lõhna ja suminat, mis siin on. Sel aastal õitsevad isegi väiksemadki, kes polegi siiani seda teinud. Pärnapuid on siin tõesti rohkesti, kuna elame ju pooleldi metsas. Osa neist on hiiglased ja osa siis isekülvist kasvama jäänud. Mitu päeva jälgisime, et kas meie mesilassipsikud (nad meil sellised tiibulised) ka pärnade poolt kaetud toidulauale jõuavad. Algul tundus, et no pole neid seal, siis, oh seda rõõmu, nägime, et nüüd on nad selle avastanud. Lisaks on nad leidnud ka keerispead, keda me nende tarbeks külvasime. 


harilik keerispea Phacelia tanacetifolia, metssalvei Salvia nemorosa


Armas õis.


Mesilastele meeldivad mustrid. Ka minu üks lemmikkooslusi. Ahtalehine põdrakanep Chamaenerion angustifolium, harilik angervaks Filipendula ulmaria

 
Mustrid roosidega. `Fairy` aed-liivatee ja lavendliga. Viimast ei ole meil veel liiga palju. Saan isekülvi ka ikka veidi ja samuti on olnud võimalik Neljandlikult mõned taimed lapsendada. Aitäh!Järgnevalt lihtõielised roosid. `Sweet Pretty`.


`Jaqueline Du Pre`


`Sally Holmes`


Ka mustrisse peidetuna.


`Coral Dawn`. 


`Munstead Wood`oma sametiste õitega.


Eelmisel aastal ema toodud `Julia Renaissance`on hästi armsa ja lopsaka õiega. Valgus ei olnud just kõige parem pildistamiseks.


`Queens Palace`õrn toon.


Üsna eaka roosi `Kimono`õied on ka armsad. Õnneks on roos ikka elus, vaatamata ähvardustele mõnel kevadel. 


Vahelduseks jälle mõned mustrid.


Rõngaslillega.


Kukekannused mustris. Neist edaspidi.


Seemnepakist tulnud kellukad. Tookord ei teanud, kes kasvama hakkavad, nüüd vajavad ümberpaigutamist, et roosid roosiringis ikka  välja ka paistaks.


Hommikune aknaalune.


Hiljem. Näha on, et juba on alustanud tokkroosid. Niidutaimed küpsevad väga kiirelt, madar juba vaikselt lõpetab. Küll aga on õnneks teisi, kes ka alustavad. Kõrrelised on samas üsna küpsed. Vihma võiks muidugi ka, no eriti hea oleks öösel, tulla. Tegelikult on peenrad ikka väga kuivad. Liiliad  alustavad. Toimetada on palju ja loodetavasti varsti jälle saan seda teha.

Rõõmu ja rahu!8 kommentaari:

 1. Sinu mustrid on võrratud. Paranegu selg kiiresti ja olgu sul aiatoimetustest rõõmu.

  VastaKustuta
 2. Suvine Eestimaa on nii ilus. Rõõmu ja rahu teilegi!

  VastaKustuta
 3. Ütleks midagi, aga... polegi sõnu. Kerin parem üles tagasi ja imetlen uuesti. Ja uuesti:)

  VastaKustuta
 4. Your hollyhocks look good! Mine always get rust and I've got one which is flopping over right now.
  I love your rustic fence. :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. We have rust too and I so I must to take ill leaves during the summer. But I like hollyhocks.

   Kustuta