Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

esmaspäev, august 08, 2016

Mõrkjas...


floksilõhn , segatud kõrvitsaõie värskuse ja liilia tundeküllusega, on hetkel aias.


Floksisorte on meil aias hetkel vaid mõned, kes tasapisi laienevad. Siin on üks omasoodu kõndiv peenar, mina sekkun pisut. Ehk siis tasapisi, jälle kuidas on aega. Taustal estragon.Kurgirohi ja kõrvits töötavad hoolega tulevases lillepeenras. Teerada on juba ka vallutatud. Eelmine aasta rääkisin  avastusest. Sellest, kuidas lõhnavad kõrvitsaõied. Kuna neid on hetkel üsna palju, siis möödudes avastadki end õrna lõhna seest.  Selle aasta lõhnaleid oli aga angervaks.


Kunagi Suuremõisa kooliaiast saaduna ei olnud ma talle leidnud just kõige paremat kohta. Seetõttu ta kiratses. Komandeerisin ta siis nüüd värskesse peenrasse ja juba ta rõõmustaski meid paari õiega. Üks vihmadeajal murdus ja  vaasi pannes avastasingi uue pehmevärske lõhna.´Annabelle`-i õied on nii suured, et vahepeal kui vihma saadas siis nad lihtsalt vajasid maha, mõni isegi murdus.Vahele juba küll nüüdseks õitsenud kukekannuse portereepilt Tistou soovil. `Dusky Maidens`


Elulõng `Paul Farges`on sel aastal juba oma kasvu näitamas. Tellisin neid veel, loodan panna maja juurde, et nad saaksid laiutada. Siin on tal värava tõttu üsna kitsas, osa laotasin aiale ja ühele Annabelle`- ile.


Üks uueke, lihtõieline. Ühes postituses tutvustasin `Sweet Pretty´-t. Tema siin on sarnane, `Jacqueline du Pre Harwanna`. Igatsetsin teda juba ammu meie aeda. Nüüd on neid koguni kaks ja läksid ka kevadel ilusasti kasvama.


Uueke OT-hübriid `Friso`.


Liilia kes?


Sinine käoking veel õitseb.


Saunanurk. 


Ikka tokkroosid.Valge siikübar alles paljuneb. 


Peale mõningasi vihmapäevi on üsna palju rohida. Tasapisi sellega tegelen. Hetkel pisut tõbine, pean vaatama, kui palju mida teen. Hoidiste tegemine ka päevakorral. Istutada on mitmeid uusi, ka seda saan jõudumööda teha. Teeraja ehitus ootab. Vedasime M-ga üle kahe kandi liiva õue. Nii, et meil on ka nüüd üks mägi. Kui hädapärasemad tööd tehtud, siis saab alustada. 

Rõõmu ja rahu!

16 kommentaari:

 1. Parane kiiresti. Sinu võrratu aed aitab kindlasti kaasa kui sa just üle ei pinguta. Aga iga tehismägi aias tõotab uut arengut ja on peaaegu, et kohustuslik või vähemalt vältimatu.

  VastaKustuta
 2. Väga sulnid küpse suve vaated! Kui see valge liilia on orient, siis pakun Lillekasvataja jagatud sorti "Siberia".

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vat ma ei teagi, eelmine sügis ma ei olnud üldse korralik ja ei kirjutanud midagi üles. Äkki on, oleks ju tore küll :)

   Kustuta
 3. Angervaks ja kõik kes tema ümber...

  VastaKustuta
 4. Nii lopsakas ja külluslik saab ainult augusti algus olla. Väga,väga ilus on kõik.
  Aga puishortensiad kipuvadki lamesklema, neile oleks otstarbekas juba kevadel mingi rõngas ümber panna. Nagu pojengidelegi.
  Jah, purkimise aeg on käes. Parane ruttu, tööd on praegu palju, aga tõbisena liiga rabeleda ei tohi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh sulle. Jah, see toestus oleks tõesti vajalik, esimesed aastad olid nad nii palju pisemad, et ei vajanud.

   Kustuta
 5. Hei!
  You have a beautiful garden. I love your pictures.
  Ha det godt! Anne

  VastaKustuta
 6. Väga armsad vaated, õhkama paneb . . . tokkroosid on imelised.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tokkroosid on tõesti armsad, samas, mul nad ikka on rooste käes :( kahjuks.

   Kustuta
 7. 'Dusky Maidens'i pilti küsisin põhjusega. Ostsin omale ka ühe eksemplari Garden.ee-st, kuid sel oli võrdlemisi lahja õievärv ning tolmukad polnud nii tumedad. Niisiis tatsingi meenutada Sinu aias nähtud taime. Nüüd ostsin ühe veel juurde ja ehk see on pisut parema vormi ja värviga!
  Suuremõisa kooliaed on armas ja sellest on mul üks pildirida teile kohe varsti pakkuda.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ah nii. Siis jah, nii lähedalt, et õit vaadata , mul pilti polegi. Aga huvitav, et nii erinevad. Ehk siis uus on sarnasem.

   Kustuta