Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

pühapäev, mai 01, 2016

Ülaseline...

postitus. Nagu ikka, ka sel kevadel, tuleb see valgetäpiline aeg ja jõuab piltidele. Hinges on heledus ja õhulisus . Ülasevalge ja noore lehe roheline. Seda lihtsalt peab kevadel endasse hingama.Sel aastal jõuan ikka ja jälle oma pilguga sinna, krundiäärsetesse paikadesse. Sinna, kus sinililled ja nüüd ülased on. Paraku on seal ka igasugu muud võsa ja sodi "enne meid" ajast. Ja siis just kui kaunis kevadine ülasekangas on üle maa laotunud, paistavad kõiksugu muud asjad eriti häirivalt silma. Ei mõtle sammaldunud puuronte, ega kände. Pildile ma seda "muud" ei püüdnud. Ehk jõuab ka sinna ükskord tegutsema.


Oh, ma olen õnnelik, et neid on palju!See on keldritagune, kus oli varem sirelivõsa, Sinna on kujunenud vahva ülasering.  Mina sekkunud pole, kui siis vaid, et oleme lillede ümbert võsa niitnud. Olen sinna lahti lasknud veel hariliku lillaka lõokannuse. Sain selle T. Tuuliku käest. Sattusime kooli ajal tema aeda just siis kui seal kõik vabad kohad lillad olid. See oli väga eriline vaatepilt. Niimoodi naturaliseerunud. Ma siis küsisin endale ka mõne tuti. Oleks te näinud tema nägu, see oli natuke kõhklev. Kõigepealt küsis ta, et kus ma elan ja selle peale, et ma maal olen, andis. No see vist küll pool naljaga, aga jah, see et lõokannus omatahtsi kõndima läheb, seda võib-olla kõik ei taha. Eriti kui näiteks linnas või asulas elad. Aga meile sobib, kõndigu aga. No väga kiiresti ta pole paljunenud veel, ootan. Kui hoolega vaadata, siis  pildil on veidi neid lillakaid kohti näha. Ja muidu kasvab veel seal sinililli, siniseid ja roosasid. Nemad võiksid ka laieneda.


Sain meie "Shaunidega" ka ühe pildi. Varsti tuleb juuksur. 


Värsket rohelist siis ka. Sarapuu Corylus avellana


Harilik hobukastan Aesculus hippocastanum


Ja olen rõõmus, et siniliiliaid on meil ka palju. Siniliilia Scilla. Nii tore kui kusagil on sinised laigud.


Kui rohelisest jutt, siis, mäletate rodot, mille ühe inimese aiast "päästsin". Hetkel siis tundub, et kasvab ilusasti. Keegi küll tahab ampse võtta lehtedest, ei teagi, kas need on teod või kes.harilik karukell `Alba`Pulsatilla vulgaris
Oma emale, tulevaks emadepäevaks!

Jätan tänase postituse rohe-valgeks, ühe väikese sinise hetkega. Lõpupildil on eelmise postituse pisikesest beebimõmmist saanud kaunis karukell. Panin kohe kaks pilti, teisel on veel paremini näha see imearmas karvasus.

Tegemistest ja värvidest siis edaspidi.

Rõõmu ja rahu!

24 kommentaari:

 1. Mis kaunis ülaseväli, ilusamat vaatepilti annab otsida.
  Ja Taavi lõokannused on kindlasti imelised, kuigi nad pildilt eriti välja ei paistnud.
  Kõik muu on samuti rõõmus ja helge ja elust pakatav.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Jah, ma ise ka ikka nii vaimustuses neist. Loodan, et nad laienevad veelgi, ruumi on. See Taavi antu on ikka see tavaline ja ise ta väga vaimustunud oma aias selles "vohamisest" ei olnud, aga mul tore ikka.

   Kustuta
 2. See lammaste ja ülastega pilt on lihtsalt võrratu!

  VastaKustuta
 3. On tõesti, väga maaliline koduõu.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Asukoht on tõesti mõnus, suur tee on küll kohe kõrval, aga oleme harjunud, elame nagu kausis.

   Kustuta
 4. Nii-nii ilusad pildid! =)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sulle, kaugele, killukesed kodu :)

   Kustuta
 5. Väga kaunis, selline kevaderõõm igas lilleõies ja puuoksas, nelja- ja kahejalgsetest rääkimata. Ülasemetsaalused on väga kaunid, sinilillesalud samuti. Looduses vallutab ülane pisut niiskemad kohad, eriti kiiresti haarab enda alla värsked raiesmikud. Sinilill saab kuivemas ja ehk ka vähem valges kohas hakkama. Sinilillekohad on püsikindlamad.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hästi öeldud, kevaderõõm. Tõesti rõõm on see, mis kõik helgeks ja õhuliseks teeb.

   Kustuta
 6. Nii paksu ülaseuputust pole ma veel kusagil näinud

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :), no tore siis et pisut jagada sain :)

   Kustuta
 7. Need ülased on võrratud. Mulle ka meeldib nende laienemine ja eile just otsustasin peenras usinalt paljuneva lõokannuse murusse tippida koos poole ämbri sillasibulatega, mis mulle eile toodi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ämbritäis!!! On tules keegi mulle siia ämbriga kõiksugu kevadlilli tooma. Just mõtlesin kuidas saaks neid hulgi kusagilt...

   Kustuta
 8. Vôrratu! Mônus koht on Sul seal!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh! Enda hingel on ka hea.

   Kustuta
 9. Hei!
  It's so beautiful pictures of the spring. Here it's still very cold.
  Anne

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Takk. I send a bit of warmth to You!

   Kustuta
 10. Vastused
  1. Tõesti on, looduse loomulikus!

   Kustuta
 11. Meil on ka sadade ruutmeetrite kaupa ülaseid, sillasid, lõokannuseid. Imeilus aeg.

  VastaKustuta
 12. Sinu piltides on alati mingi selline pehme alltoon, mis teeb nad eriti nauditavaks! Ilus kevad shaunide ja ülastega!

  VastaKustuta
 13. Tänan! See on huvitav, mida keegi teine tajub milleski...

  VastaKustuta