Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

laupäev, märts 01, 2014

Kevad end kõikjale laotab...

... rida lastelaulust.

Tõepoolest, laotab. Suures töökiires ei ole just palju saanud aias ringi kolada. Et lumi peaaegu sulanud on, seda olen märganud nüüd küll. Usun, et eriti palju siin Hiiumaal neid kohti pole, kus lumi maas- meil veel on. Aga see pea igal aastal nii, et korraga nii talv kui kevad õues. Lumikellukesed ja lumi.
Tänasest  siis "näpudmullas" hooaeg ametlikult avatud. Vaatamata sellele, et mu kasvuhoonetuba on nüüd meie koerapreili kuut ja mul rohkem natukenegi soodsaid valgustingimusi pole ,ei saanud kuidagi jätta mõningaid külve tegemast.
Külvasin lobeeliat, tukalille, peruu alonsoat, mehhiko õnneheina, üheaastast floksi ja uut värvi tokkroose. Ju näeb, kas üldse kedagi õnnestub üles kasvatada. Olen sellega arvestanud, et ei pruugi. Tingimusi ei ole kohe üldse.
Riisusin ka pisut lambaaias, pealegi nii hea võimalus lisaväetist saada. Üldiselt ma ju ei riisu, kui siis vaid majaäärsetesse kogunenud lehehunnikuid. Kuna mul õues ei ole eriti suure -ja paksulehiseid puid, siis juba mitmendat aastat olen jätnud lehed riisumata. Talunud veidi kevadist koledust ja vihmaussid on teinud peagi oma töö ja maa saab ka õhutatud ja väetatud.

Mis ma siis viimasest postitusest saadik teinud olen. Talveunes ei ole olnud. Töö ja töö ja töö ja tubased toimingud. Ja muidugi Bertaga koos kasvamine :) Ta on meile ka väga hea personaaltreener. Iga ilmaga ikka välja ja kilomeetrite kaupa kõndimist võtab ka oma aja.

Mõtted on aga pidevalt kolanud aias. Olen mõelnud ka suve peale, et mis tegemised-toimetamised siis ette võtta.
Kaks igatsust mul on. Esiteks tahaks olemasolevaid istutusalasid kosutada ja poputada ja teine suur suur , tundub isegi lõpmata suur ja aeganõudev tegevus oleks ikkagi terve aia kujunduse lõpule? viimine.
Olen korjanud mõtteid, nüüd oleks vaja see kõik meeltest paberile saada. Soovitaimede nimekiri pikeneb ja pikeneb. Aga jah, millal see põhiplaan ära teha?!. Hetkel on põhitööl väga suur koormus ja selline aeg jätkub vähemalt maini.

Ah jaa, nurmenukuninad on ka juba üsna pikad ja uudishimulikud. Teisi ninasid on muidugi ka juba küll ja küll. Põnevad taasakohtumised on tulekul.
Aalujatele ja kõigile teistelegi mõnusat aiaajaajaarvamist :)

Rõõmu ja rahu!

7 kommentaari:

 1. Sulle suveks- et kõik plaanid, mitte paberile, vaid ikka aeda maha saaksid :)

  VastaKustuta
 2. Postituste järgi olen aru saanud, et sul on armas, looduslik aed plaanis. Edu igal juhul.

  Hääd hooaja algust!

  VastaKustuta
 3. Ilusat algavat Sullegi. Kus Su taimesoovid kirjas on?

  VastaKustuta
 4. rahuldustpakkuvat hooaega, kaunist kevadet, suurt suve ja mõnusat sügist kui saab öelda, kõike ei jõudnud aga palju tegin ära :)

  VastaKustuta
 5. Aitäh Muhedik. Kui visioon juba paberile jõuaks, see oleks peaaegu juba aias maas :) Noh mitte päris, siis tuleks üks suur labidaperiood muru eemaldamiseks :). Tsiil- aitäh! kulgeme jah selles kohavaimu vaimus, aga ju näeb kuidas ja mismoodi. Milda- aitäh :) Taimesoovid- mul jah nimekiri endal kuhu neid koguneb. Aalujate -soovin- listi ei ole neid pannud kuna mul ei ole tõesti midagi oma aiast vastu pakkuda. Kes tokkroosi tahab, tavalist, andke teada. Seda võin kindlalt jagada :) Olen niigi juba Tsiililt ja Tiilt ja Muhedikult toredaid sõbrakesi saanud :) Olen tänulik. Aga ju näeb, eks aednikel on paraku lisaks mullastele ka pikad näpud, mis krabavad sageli kus aga pakutakse :) Rahmeldaja- aitäh sulle heade soovide eest. Jah, see sügisemõte mulle tõesti meeldiks.
  Igatahes kõigile mõnusaid loomishetki.

  VastaKustuta
 6. Tere tulemast tagasi! Meretagustest lugudest tekkis talvega kuidagi põud. Loodan, et see on nüüd möödas! :)
  Plaane tasub teha nii paberile kui realiseerida tegelikkuseks. Üht usun ma sellegipoolest, et tegelikult midagi päris LÕPUNI Sa teha siiski ei taha - siis hakkaks ju igav!

  VastaKustuta
 7. Tistou- täpselt :) seetõttu mul sinna lõpuni taha ka küsimärk sai pandud. Et siis küsimärgi poole teele. Kulgeme siis mõnusalt läbi lillede...Sullegi toredat aiaaega.

  VastaKustuta