Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

neljapäev, mai 02, 2013

Lambabeebid

On nüüd oma uues kodus.

Meie uued sõbrakesed. Valge talleke ja tema ema. Ja kaks pisikest musta talle, kes meil siin hetkel lutitalled. Ema ei saanud neid ise sööta, loodame, et saame hakkama...


Noor emaLutibeebid- 4päeva nooredTutiKahekesi

Rõõmu palju. Veidi kõhedust, aga see vist normaalne. Olen väga tänulik, et Kaire , kelle käest lambad soetasime, igati abiks on, kui appi hüüan :) Ja U ja A. ka . Olen nii tänulik, saime karjuseposte ja karjuse ja toredad söögikünad, see meile suur abi. Kui nüüd lutitamisega ka hakkama saame. Kuna hetkel on vastav piimasegu tellitud, siis paar päeva peab hakkama saama. Eile ja täna hommikul oli meil veil kitsepiima, täna ja homme peab lehmapiima andma, viimane on muidugi võrreldes lamabapiimaga ikka väga lahja. Aga no on ikka armsad , pisidega jalutame pisut lauda ees. Igatsevad ikka oma ema, aga jah, see on ka elu. Esimene öö on möödas, mõtlesin küll pidevalt, et ega neil külm ei ole. Hommikul pool 7 käisin vaatamas, kõik oli korras. M.-l on palju palju tööd lambaaia paika seadmisega. Loodan väga, et see rõõm, et lambad läheduses nosivad ja ennast näha ja paitada lasevad selle vaeva ka talle tasub. Kuna meil on maja ümber üsna suur ala, siis hetkel saab kahte kohta neile söögikohad teha. Ja sel aastal lasen paljaks süüa ka ühe noorendiku aluse, mis jääb krundi äärde, et sinna tulevikus väike metsaalune taimestik rajada. Usun, et see on päris mõnus lahendus, hetkel seal vana ja heina täis kasvanud puudealune, aga kunagi võiks seal ju kuldkingad tiliseda.....:)

Lõpuks mõned õiekillud ikka ka


sinine kirgaslill Chionodoca luciliae syn. Gigantea
Liilialaste sugukonnast, looduslikult levinud väike-aasia mägedesMinu esimese aasta võrkiirised Iris reticulata `Harmony`?

külalisega


Iris reticulata  kingitud potiga, sort teadmata. Äkki keegi teab?

Ja lõpuks värskuses pakatav murulauk. Juba saab napsata..


Ilm on küll kõle aga päikseline ja ikkagi on jälle imeline värskuse aeg!
Rõõmu ja Rahu!

7 kommentaari:

 1. OI, mis armsad lapsukesed. Neid vist ainult süles hoiakski :) Nüüd juba igav ei hakka, elu aias kui palju. Pikka iga neile armsakestele!

  VastaKustuta
 2. Beebid on tõesti armsad. Tahaks neid ise ka kudistada, aga te ju nii kaugel.

  VastaKustuta
 3. Tõesti, elu ja olemus on kohe teine :) Täna said nad õues ka olla. Nii kui meid nägid, need lutitalled, kohe määgima ja jooksma...
  Haavaemand, kaugel jah vist, kuigi ei tea vist kuskandis oled ja kus Muhedik, Sina oled...

  VastaKustuta
 4. Ma Tartu külje alt, aga Sina ju saare peal, kui ma õigesti mäletan.

  VastaKustuta
 5. Saarel jah. Tartu tõesti teises otsas, muidu võiks tõesti läbi astuda...:)

  VastaKustuta
 6. Nii armas oli mööda sõites Teie aias loomi silmata ja sind lauda uksel:). Hästi palju rõõmu Teile sinna:) uutest pereliikmetest:)

  VastaKustuta
 7. Aitäh Signe! Meil endal ka armas olla, armas vaadata kui nõlval lambad nosimas :) Tõeliselt maaliline. Oh, ma olen nii rahul. Loodame, et kõik läheb hästi, väikestele ei saanud ikka veel lambapiimapulbrit :( , laos ei ole.
  Muidu on nad krapsakad nii et loodan väga, et kasvavad ilusasti. Tulge vaatama mõnikord! :)

  VastaKustuta