Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

esmaspäev, märts 18, 2013

Näpud mullas

Sel aastal  siis nüüd esimesed külvid. Suvelilled. Nagu juba eelmisel aastal kirjutasin, siis ei ole mul taimede ettekasvatamiseks sobivaid tingimusi. Aga loodan väga, et see mu isekus ei ole, saada osa protsessist. Eelmisel aastal õnnestus ikka mõningaid ettekavatatuid ka suvel aias imetleda. Ja osadega loodan sel aastal kohtuda. Nimelt sai eelmisel kevadel ette kasvatatud tumeda tokkroosi taimi. Samuti kreemjat tokkroosi, seda, mis aias mul küll kasvab, aga ise seemenduda kuidagi pole tahtnud. Värv on tal imeline. Eks siis sel aastal näeb, kas õnnestus. Tokkroos ju kaheaastane, nii et eelmisel suvel olid mul küll ettekavatatutel võimsad leherosetid. Loodan väga sel aastal õisi näha.
Eelmise aasta pisiõnnestumised andsid jälle tõuke tuba veidi ringi tõsta ja karbid mullaga täita ja seemned külvata. Ju siis paistab, kuidas edenevad. Aga mõnus oli sõrmed mullaseks saada.

Mõni pilt ka, küll toaelanikest.

kuuking Phalaenopsis   armsa koori kingitus.

Lugemist-infot ka veidi.
http://www.epl.ee/news/melu/algajale-sobib-kuuking-kogenumale-veenuseking.d?id=65736220

http://orhideefoorum.comVastavalt ilmastikule :)
jõulutäht ehk kaunis piimalill Euphorbia pulcherrima

Hiljuti üllatas meid oma punaseks värvunud kõrglehtedega. On ta meil mitte viimastest vaid eelviimastest jõuludest ja siiani elus ja nüüd siis vist lohutuseks et kevadeni läheb veel aega ja õues kaunis lumeväli, lubab end imetleda.
Tore.On lumel vallatlevate päiksekiirte aeg!

 

1 kommentaar:

  1. Viimane lause on väga ilus ja tabav, just nii see on ja neid viimaseid vallatusi lihtsalt tuleb nautida

    VastaKustuta