Õielapsuke avab oma punga ja hüüab: "Kallis Maailm, palun ära närbu."/R.Tagore/

teisipäev, juuli 08, 2008

Suvi 2008, juulikuu.
Ammu pole siia sattunud, pole just suurem kirjutaja. See tähendab, kirjutada võib, aga järge nagu näha ei suuda hoida. Nüüd on saanud aasta sellest kui "oma pessa" kolisime.
Pilte mul meie olemisest endal ikka pole.
Hetkel hakkasin kirjutama hoopis mõttega talletada aias toimuvat. See huvitab mind ennast ja samas siis võimalus jagada seda, mis mul siin silme all.
Sel aastal on siis nii, et natuke saab ikka juba aias nokitseda ka. Eelmine aasta oli see tegevus minimaane, "keelasin" endal sellele pühenduda, kuna ehitus ootas siis lõpetamist. Nüüd on siis kõige muu kõrval "lubatud" ka näppupidi mullas olla.

Kõigepealt siis nendest, kes meil siin juba elavad. Alustan vastavalt blogi nimelilledest. Roose on siis praegu meil siin antiikroos Clair Renaissance(põõsasroos), praegu on tal 11 punga, siis "Rody"(pinnakatteroos). Sel aastal on lisandunud 4 potiroosi, mis kingiks saadud. Ise ostsin "Robusta"(pargiroos). Peale "päris" rooside on lõpuks mõnuga sirguma hakanud eelmisel aastal istutatud tokkroosid.
Siis õitsevad praegu sõrmkübaralilled veel, lupiinid lõpetasid esimese ringi õitsemise. Võtsin õitsenud õied ära, nüüd ajab uusi. Väiksemad küll, aga ikkagi on neid veel võimalik kohata.
Ise on end külvanud erinevatesse kohtadesse aias Üheksavägine(Verbascum thapsus). Muide, kes pole nuusutanud tema imetabast lõhna, siis võib üritada leida teda teeäärtset ja seda teha.
Eriti niiske ilmaga levib se hõrk aroom kaugele.
Looja poolt küvatud lilledest on meil siin põdrakanep, kollased karikakrad, kellukad.
Üheaastastest õitsevad peiulilled(suureõielised ja ahtalehised)Petuuniad, pelargonid, võõrasemad.
Tänaseks siis kõik.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar